Yazarlarımız

Anket

Üzgünüz! Bu Anket İçin Oy Kullanamadınız.

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

  • Yazının Tarihi : 28 Ekim 2016
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş :

Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde istiklaline ve istikbaline kasteden yedi düvele karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla ve zaferle sonuçlandırmasının ardından. 29 Ekim 1923’te, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.
Bugün Türkiye Cumhuriyeti 93. kuruluş yıldönümünde karşısına çıkan tüm zorlukların üstesinden gelerek dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış bir devlettir.
15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha dünyaya haykırmıştır.
Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da, İstiklal Harbi’ndeki kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya ilan etmiştir. Hainlere karşı göğsünü siper ederek, özgürlüğüne, demokrasisine, ve devletine sahip çıkan milletimizin azmi ile birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kast eden hiçbir saldırı başarılı olamayacak Cumhuriyetimizin 100. yıldönümüne ve daha nice yüzyıllara ulaşacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan yapmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yad ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Anahtar Kelime :

Bir Yorum Yazın