Yazarlarımız

Anket

Üzgünüz! Bu Anket İçin Oy Kullanamadınız.

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL DUYURUSU

  • Yazının Tarihi : 27 Ekim 2015
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş :

OLan üstü Gn K

Derneğimize katılan yeni üyelerimizin bilgi ve tecrübelerinden yaralanmak, daha geniş bir temsil modeli oluşturmak ve daha güçlü bir yönetim meydana getirmek amacıyla Olağanüstü Genel Kurula gidiyoruz.

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL DUYURUSU

Şube Müdürleri Derneği; kamu kurum ve kuruluşlarında şube müdürü olarak görev yapanların, birlik ve beraberliğini sağlamak, yasalardan doğan menfaatlerini korumak, mali haklarının iyileştirilmesini sağlamak, mesleki ve sosyal statülerini güçlendirmek, üyelerinin bilgi ve becerilerine katkı sağlayarak Devletine ve Milletine daha kaliteli kamu hizmeti vermelerini sağlamak amacıyla 18/4/2013 tarihinde Ankara’da kurulmuştur.

         Derneğimiz şube müdürlerimiz ile ilgili birçok çalışmaya imza atmıştır. Derneğimiz öncelikli geniş kapsamlı bir kitapçık bastırarak Sn. Başbakanımız, Sn. Bakanlarımız, Bakan Yardımcıları, Müsteşarlar, Başkan ve Genel Müdürler ile 550 milletvekiline gönderilmiştir. Ayrıca; maaşların iyileştirilmesi yönünde çalışmalar başlatılarak Kanun teklifi hazırlanıp Meclise sunulmuştur. Şube Müdürlerinin mali ve sosyal hakları ile statülerinin güçlendirilmesini mektuplar yazılarak Devletin zirvesine gönderilmiş, bu konuda başta TBMM olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun üst düzey görevlileri ile görüşmeler yapılmıştır. Ayrıca Hükümet temsilcileri ile görüşmeler yapacak olan Sendikalara taleplerimizin gündeme getirilmesi için mektuplar yazılmıştır. Dernek olarak üyelerimizin eğitimi, kaynaşması ve birlikteliği için çeşitli panel, söyleşi, kahvaltı/iftar organizasyonu, eğitim programı ve gezi programları yapılmıştır.

          Derneğimizin mali ve sosyal haklarımız konusundaki çalışmaları devam etmektedir. Yapılan değerlendirmelerde bir önceki genel kurulumuzdan sonra üye sayımızda ciddi miktarda artışın olduğu görülmüştür. Bu bağlamda yeni göreve başlayan şube müdürlerimizin yönetim kurulunda görev alma talepleri de sıkça gündeme  getirilmektedir. Derneğimize katılan yeni üyelerimizin bilgi ve tecrübelerinden yaralanmak, daha geniş bir temsil modeli oluşturmak  ve daha güçlü bir yönetim meydana getirmek  amacıyla Yönetim Kurulumuzun 26.10.2015 tarih 67 sayılı kararı ile Olağanüstü Genel Kurula  gidiyoruz.

          Olağanüstü Genel Kurulumuz 14 Kasım 2015 tarihinde yapılacaktır. İlk oturumda çoğunluk sağlanamazsa 21 Kasım 2015 tarihinde çoğunluk aranmaksızın Olağanüstü Genel Kurulumuz gerçekleştirilecektir. Olağanüstü Genel Kurulumuza ilişkin bilgiler aşağıda belirtilmiş olup, tüm üyelerimizi davet eder, esenlikler dileriz.

Saygılarımızla.

ŞUBE MÜDÜRLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

 Tarih: 14/11/2015

Saat : 10:00

Ter  : SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü

Naci Şahin Konferans Salonu

Mithatpaşa Cad.No:7  B Blok Sıhhıye ANKARA

 

1.Otorumda çoğunluk sağlanmaz ise 21/11/2015 tarihinde aynı yer ve aynı satte

2.Oturum yapılacak Olağanüstü Genel Kurulumuz gerçekleştirilecektir.

 

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL GÜNDEMİ

     1. Gündemin okunması,

     2-Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı,

     3-Başkanlık Divanı Üyelerinin Seçimi ve Divanın teşekkülü,

     4- Yönetim Kurulu Başkanının Açış Konuşması,

     5-Genel Kurul Tutanağının Başkanlık Divanınca İmzalanmasına Yetki Verilmesi,

     6-Yönetim ve Denetleme Kurulu Faaliyet Raporlarının okunması,

     7-Raporlar üzerinde görüşme,

    8-Yönetim ve Denetim Kurullarının ibrası,

    9-Yönetim ,Denetim Kurulu üyelerinin seçimi,

    10-Dilek ve temenniler.

Anahtar Kelime :

Bir Yorum Yazın