Yazarlarımız

Anket

Üzgünüz! Bu Anket İçin Oy Kullanamadınız.

Maliye Bakan Yrd. Sn. Abdullah E. CANTİMUR’u ziyaret.

  • Yazının Tarihi : 9 Aralık 2014
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş :

 20141209_150529_400x225

MALİYE BAKAN YARDIMCISI SAYIN ABDULLAH ERDEM CANTİMUR YÖNETİM KURULUMUZ TARAFINDAN ZİYARET EDİLDİ.

Şube müdürlerinin hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi konusundaki çalışmalarımız kapsamında Maliye Bakan Yardımcımız Sn.Abdullah Erdem CANTİMUR  Dernek Başkanımız İsmail POLAT, Başkan Yrd. İsmail KAYABAŞIOĞLU, Genel Sekreter Mürşide CANTÜRK, Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa GÜVEN ve Maliye Bakanlığı Kurum Temsilcimiz Ahmet AKKAFA tarafından 9.12.2014 tarihinde saat 14:30 da ziyaret edilmiştir.

Ziyaret esnasında Derneğimiz tarafından şube müdürlerinin kamunun dinamik gücü ve kurumların hafızası olduğu dile getirilmiştir. Ayrıca, yapılan görev ve üstlenilen sorumluluğa göre şube müdürlerinin hak ettikleri mali ve özlük haklarına sahip olmadıkları ve bu durumun bir an evvel telafi edilmesi gerektiği önemle belirtilmiştir.

Bu bağlamda, 666 sayılı KHK sonrasında Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı arasında 306 TL ücret farkı varken, Şube Müdürü ile Daire Başkanı arasındaki ücret farkının 2.108 TL olduğu; Şube Müdürü ile Daire Başkanı arasındaki ücret farkının Daire Başkanı ile Genel Müdür Yardımcısında olduğu gibi makul bir seviyeye getirilmesi gerektiği,

– Şube Müdürlerinin çalışırken ücretlerinin 3.500.-TL civarındayken emekli olduklarında eline geçen emekli aylığının yaklaşık 1.650.-TL civarında olduğu ve dolayısıyla şube müdürlerinin emekli olduktan sonra gelirlerinin %50 den fazlasını kaybettikleri,

-Şube Müdürlerinin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi, ayrıca 2000 makam ve 8000 görev tazminatı verilmesini sağlayacak yasal düzenleme yapılması gerektiği, önemle vurgulanmıştır.

Bakan Yardımcımız Sn.Abdullah Erdem CANTİMUR, derneğimizin ziyaretinden memnun olduğunu, şube müdürlerinin eskiden beri kamunun vazgeçilmez bir bilgi kaynağı olduğunu, mali haklarının mutlaka iyileştirilmesi gerektiğini ve bu konuda bizleri desteklediğini ifade etmiştir. Ayrıca Derneğimizin organize edeceği ve şube müdürlerimizin gelişimine katkı sağlayacak sosyal, sanatsal, kültürel ve diğer çalışmalara destek vermekten memnuniyet duyacağını belirterek Derneğimize ve şube müdürlerine başarılar dilemiştir.

Bizlerde Sn.Bakan Yardımcımıza desteklerinden ve samimi duygularından dolayı teşekkür ediyor ve görevlerinde başarılar diliyoruz.

 

Şube Müdürleri Derneği Yönetim Kurulu

Anahtar Kelime :

Bir Yorum Yazın