Yazarlarımız

Anket

Üzgünüz! Bu Anket İçin Oy Kullanamadınız.

Dernek Başkanımızdan

Çok Kıymetli Şube Müdürü arkadaşlarım,

Kamu Kurumlarının beyinleri ve kurumsal hafızası olan şube müdürlerinin, birlik ve beraberliğini sağlamak, kanunlardan doğan menfaatlerini korumak, özlük ve mali haklarının iyileştirilmesini sağlamak, mesleki ve sosyal statülerini güçlendirmek, bilgi ve becerilerine katkı sağlayarak Devletine ve Milletine üst düzey kamu hizmeti vermelerini temin etmek amaçlarıyla 18.04.2013 tarihinde kurulan derneğimizin 4.Olağanüstü Genel Kurulu18.09.2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Öncelikle; zor koşullarda kurulan ve bu noktaya gelen, şube müdürlerinin tanışması, kaynaşması ve birlik olmasına, bununla birlikte özlük haklarının kazanılmasına yönelik önemli çalışmalar yapan Şube Müdürleri Derneğinin, önceki yönetim kurulu ve derneğimizin tüm üyelerine bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar ve üstün gayretlerinden dolayı şahsım, yönetim kurulum ve tüm şube müdürleri adına teşekkürü borç biliyoruz.

Bundan sonra da, bayrağı daha ileriye götürmek, dernek çatısı altında güç birliği yaparak mevcut haklarımızın korunması, özlük haklarımızın iyileştirilmesi, mesleki dayanışma ve kaynaşmanın daha da ileriye taşınmasını sağlamak için tüm gücümüzle çalışacağız. Ancak bunu da, güç birliği yaparak, dayanışma ve kaynaşma içinde gerçekleştireceğimizin bilincindeyiz.

Değerli Şube Müdürü Arkadaşlarım,

Kurulduğu ilk günden bu yana Derneğimiz, siz saygıdeğer Şube Müdürlerimiz için öncelikle 3600 ek gösterge olmak üzere makam ve görev tazminatları konusunda büyük mücadele vermiş ve bugün –geçmişte hiç olmadığı kadar- sonuca yaklaşmıştır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN “Diğer idarecilerimizin emeklilik göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği gidermiş olacağız.” sözünü vermiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanınımız Vedat BİLGİN, 3600 ek gösterge sorununun yapılan son toplu sözleşme görüşmeleri sürecinde (2022 yılı içerisinde) kesin bir çözüme kavuşturulacağını deklare etmiştir.

Derneğimizin halihazır talepleri, 3600 ek gösterge (1000) makam ve (4000) görev tazminatından oluşmaktadır. Taleplerimizin sonuca ulaşması halinde çalışan bir şube müdürü maaşına yaklaşık 1300 TL. emekli bir şube müdürünün maaşına ise  yaklaşık 1.500 TL fark ücret yansıtılacağı değerlendirilmiştir.  Derneğimizin bu güne kadar gerçekleştirdiği bürokratik, sendikal ve siyasi ziyaretler ve girişimler meyvelerini vermek üzeredir. Yetkili sendika aracılığıyla Toplu Sözleşmeye giren bu taleplerimizin çok daha kısa sürede çözümü için sesimizin gür, gücümüzün daha hissedilir olması dernek üyelerimizin sayısıyla doğru orantılıdır.

Bu nedenle, paydaşlarımız ve haklı taleplerimizi karşılayacak kişi ve kurumlar üzerinde daha etkili olabilmek ve amacımıza daha kısa sürede ulaşabilmek için üyeliğiniz her zamankinden çok daha büyük bir önem arz etmektedir. Kuşkusuz tarlada iz bırakanın yüzü harmanda gülecektir ve artan üye sayımızla birlikte hedefimize yürüyen değil koşan adımlarla ulaşacağız. Hak arayışı güçle, güç birlikle mümkündür. Saygılarımla…

Sizlerle birlikte daha güçlü bir yapıya, daha iyi çalışma şartlarına, hak ettiğimiz özlük haklarına ve daha yaşanabilir yarınlara birlikte gitmek ümidiyle, selam ve saygılarımı sunarım.

Cengiz CEBECİ
Yönetim Kurulu Başkanı