Yazarlarımız

Anket

Üzgünüz! Bu Anket İçin Oy Kullanamadınız.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

  • Yazının Tarihi : 8 Mart 2016
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş :

Hiç şüphe yoktur ki milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli bu günlere taşıyıcıları kadınlarımızdır. Kadınlarımıza, hayatın tüm alanlarında hak ettiği değeri vermek hepimize düşen önemli bir görevdir.
Bu yüzden yıl içinde bir gün kutlanan, kadınlar için önemli bir yere sahip olan bu gün sadece bir güne sıkıştırılmamalıdır. Günümüzde gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden biri de kadının bulunduğu toplumdaki özgürlüğü, saygınlığı ve yönetimdeki yeri ile belirlenmektedir.
Sosyal ve ekonomik hayatın her alanında büyük fedakarlıklar gösteren ve önemli rol üstlenen kadınlarımıza hakettikleri değer verilmelidir. Geriye dönüp baktığımızda Türk kadını tarihimizin derinliklerinde eşi benzeri görülmemiş fedakarlık göstermiştir. Cephelerde kahramanlıklarıyla destanlaşmış, yaşamın her alanında önemli sorumluluklar almıştır.
Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan güzide değerlerimiz kadınlara, Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (sav) ”Cennet annelerin ayakları altındadır” sözü ile ne kadar büyük ve manevi bir değer verildiğini anlatmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle Şube Müdürleri Derneği olarak, birbirimize ailemize , çevremize ve bütün insanlığa duyduğumuz sevginin hiç azalmaması dileğiyle, Dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın ”8 Mart Dünya Kadınlar Günü” ’nü kutluyoruz.

Cengiz Cebeci
Şube Müdürleri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Anahtar Kelime :

Bir Yorum Yazın