Yazarlarımız

Anket

Üzgünüz! Bu Anket İçin Oy Kullanamadınız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutlu Olsun.

  • Yazının Tarihi : 23 Nisan 2016
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş :

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 96. kuruluş yıldönümünü, Türkiye ve dünyadaki tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku ve gururla kutluyoruz.

23 Nisan 1920’de gerçekleştirilen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, kuşkusuz tarihimizin dönüm noktalarından birini ve varlığına kastedilen yüce Türk milletinin şanlı uyanışı ile direnişini simgelemektedir. İstiklal mücadelemizde milletimiz, çok bir büyük seferberlik gerçekleştirerek, birlik ve beraberlik içinde eşi görülmemiş bir mücadele ile zafere ulaşıp, Cumhuriyetimizi ilan etmiştir. 23 Nisan 1920’de, ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesiyle kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığını tüm dünyaya ilan etmiştir. TBMM, büyük milletimizin, vatan ve bayrak sevgisinin, bağımsızlığa olan aşkının yanında başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuş, milli iradenin gerçekleştirilmesi yolunda emsal teşkil etmiştir. 23 Nisan demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en bariz göstergesidir. Bu günün çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarına, gençlerine olan güvenini, umudunu göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi daha rahmetle ve minnetle anarak, tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarım.

 

 

Cengiz CEBECİ

Şube Müdürleri Derneği 

Yönetim Kurulu Başkanı

Anahtar Kelime :

Bir Yorum Yazın