Yazarlarımız

Anket

Üzgünüz! Bu Anket İçin Oy Kullanamadınız.

Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci -Sivil Toplumla Diyalog Toplantisi

  • Yazının Tarihi : 28 Ocak 2016
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş :

Şube Müdürleri Derneği olarak, Avrupa Birliği Bakanlığının düzenlemiş olduğu “Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci -Sivil Toplumla Diyalog Toplantisi” na katıldık.

ab_toplantı

26 Ocak 2016 Salı günü Ankara’da Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır’ın katılımıyla sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, iş dünyası kuruluşları ve üniversitelerden yaklaşık 2500 temsilcinin hazır bulunduğu “Türkiye’nin AB’ye Üyelik Süreci” konulu Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, AB’ye üyelik sürecimizde Türkiye’nin değişim ve dönüşümüne katkıda bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır’a, AB’ye üyelik süreci ile ilgili görüş ve önerilerini ilk elden sunma fırsatını buldu.

Dernek adına Yönetim Kurulu Başkanımız Cengiz CEBECİ’de Derneğimizle ve Şube Müdürleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

ab_toplantı1

Toplantıda ayrıca, Erasmus + Programı ve Türkiye-AB Mali İşbirliği Programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirme sunumları yapıldı.

 

Anahtar Kelime :

Bir Yorum Yazın