Yazarlarımız

Anket

Üzgünüz! Bu Anket İçin Oy Kullanamadınız.

Şube Müdürleri Derneğinden Memur-Sen’e Ziyaret.

  • Yazının Tarihi : 25 Şubat 2016
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş :

Şube Müdürleri Derneği, özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi faaliyetleri kapsamında Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tombul’u makamında ziyaret etti.

Daha önce muhtelif siyasi parti temsilcileri ve Kamu bürokrasinin üst düzey yöneticileri ile görüşen Yönetim Kurulu Üyeleri, bu kez sivil kitle örgütlerinin desteğini almak için muhtelif sendikalarla yapılacak görüşmelere Memur-Sen ziyareti ile başladı.

Görüşmede karşılıklı fikir teatileri çerçevesinde, Yönetim Kurulu Başkanımız Cengiz Cebeci, ihdas edildiği günden bu yana, siyasi iktidarlarca şube müdürlüğü kadrosunun karşılığı olan mali ve özlük haklarının olması gerektiği şekliyle iyileştirilemediğini söyledi. Bu bağlamda çalışmaların çok yönlü olarak sürdürüldüğünü belirten Cebeci, 3046 sayılı yasada kamu kurumlarının yönetici sınıfında yer aldığı halde bugüne kadar şube müdürlerinin mali haklarında herhangi bir değişikliğe gidilmediğini dile getirdi. Özellikle hükümetin eylem planlarında yer alan, muhtelif unvan ve kadrolara sahip kamu görevlilerinin mali haklarında yapılan iyileştirmelere rağmen şube müdürlerinin bir kez daha ihmal edildiğini söyledi. Yönetim Kurulu Başkanımız Cengiz Cebeci görüşmede “Hem daire başkanlarına vekalet eden hem de emekli olduğunda maiyetindeki şef teknisyen, veri hazırlama, memur, şoför ve hizmetli gibi kadrolarla eşit maaşa mahkum edilen şube müdürlerinin bir an önce hak ettikleri statüye taşınmaları gerekir. Bürokrasiye adım atarken, akabinde yıllarca hizmet verdikten sonra şef olurken, ardından şube müdürlüğü sınavlarından, başka bir deyişle tüm bilgi ve liyakat testlerinden geçen şube müdürlerinin mevcut ve emeklilik sonrası özlük ve mali haklarının iyileştirilmemesi, karar mekanizmalarında yer alan sorumluların ayıbıdır. Bu çerçevede siyasi partiler başta olmak üzere tüm ekonomi ve bürokrasi kurmaylarıyla gerçekleştirilen taleplerimizi içeren görüşmeler ve sonuçları, haklarımız verilinceye kadar en yüksek tonla seslendirilecektir” dedi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tombul ise görüşmede, Memur-Sen olarak Şube Müdürleri Derneğinin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini, derneğin sorun olarak ortaya koyduğu verilere, talep ve çözüm önerilerine vakıf olduklarını ayrıca hükümetle yapılan toplu görüşmelerde ve ayrıca bu görüşmelere bağlı kalınmaksızın her platformda ivedilikle şube müdürlerinin özlük ve mali haklarında iyileştirme yapılması gerektiğini dile getirdiklerini söyledi. Tombul “Biz yalnızca ihmal edilen ek gösterge, makam ve görev tazminatları açısından değil, şube müdürlerinin diğer mali ve özlük haklarını başkaca yönlerden de incelemekteyiz. Kuşkusuz bu düzenleme öncelikle siyasi irade, maliye bakanlığı ve diğer paydaşların geniş çaplı konsensüsünü gerektirmektedir. Fakat bütçe görüşmelerinin ardından, bu sorunun çözümünde, tüm taraflarla mutabakat arayacağız ve şube müdürlerinin bu fevkalade haklı taleplerini; meclis, siyasi irade, partiler ve sivil toplum örgütleri nezdinde mutlaka sonuçlandıracağız, müdürlerimizin içi rahat olsun, şu ana kadar yaptığımız çalışmalar ve içeriği öneriler hükümet yetkilileri nezdinde mevcuttur, talepler karşılanıncaya dek ısrarlı takibimizi sürdüreceğiz. Özellikle kamu kurumlarında görevli arkadaşlarımızın hak arama mücadelelerinde daima yanlarında olduk, hatta sosyal sorumluluklarımız gereği herkesten bir adım önde olduk. Dile getirdiğiniz bu haklı ve makul taleplerinizi önümüzdeki dönemde ‘bu konu ya çözülecek ya çözülecek’ felsefesiyle destekleyeceğiz, sonuna kadar birlikte mücadele edeceğiz, gazamız mübarek olsun” dedi.

Anahtar Kelime :

Bir Yorum Yazın