Yazarlarımız

Anket

Üzgünüz! Bu Anket İçin Oy Kullanamadınız.

4.OLAĞAN GENEL KURULUMUZ BÜYÜK BİR HEYECAN İÇERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

  • Yazının Tarihi : 19 Eylül 2021
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş :
Derneğimiz 4.Olağan Genel Kurulu büyük bir heyecan içinde gerçekleştirildi.Toplantı açılışının yapılmasının ardından gündem maddeleri okundu.Daha sonra Türk büyüklerimiz ve devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı için gözünü kırpmadan canını feda eden şehit ve ahirete intikal etmiş gazilerimiz ile 15 temmuz hain darbe girişiminde şehitlik mertebesine ulaşan vatandaşlarımız için saygı duruşunda bulunularak istiklal marşımız okunduktan sonra ayrıca ruhları için Fatiha okundu. Divanın oluşturulması sonrasında yönetim kurulu başkanımız Cengiz Cebeci yapmış olduğu konuşmada; Kurulduğu ilk günden bu yana Derneğimiz, siz saygıdeğer Şube Müdürlerimiz için öncelikle 3600 ek gösterge olmak üzere makam ve görev tazminatları konusunda büyük mücadele vermiş ve bugün –geçmişte hiç olmadığı kadar- sonuca yaklaşmıştır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan “Diğer idarecilerimizin emeklilik göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği gidermiş olacağız.” sözünü ifade etmiş. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat BİLGİN, 3600 ek gösterge sorununun yapılan son toplu sözleşme görüşmeleri sürecinde (2022 yılı içerisinde) kesin bir çözüme kavuşturulacağını deklare etmiştir.
Derneğimizin halihazır talepleri, 3600 ek gösterge (1000) makam ve (4000) görev tazminatından oluşmaktadır. Taleplerimizin sonuca ulaşması halinde çalışan bir şube müdürü maaşına yaklaşık 1300 TL. emekli bir şube müdürünün maaşına ise yaklaşık 1.500 TL fark ücret yansıtılacağı değerlendirilmiştir. Derneğimizin bu güne kadar gerçekleştirdiği bürokratik, sendikal ve siyasi ziyaretler ve girişimler meyvelerini vermek üzeredir. Yetkili sendika aracılığıyla Toplu Sözleşmeye giren bu taleplerimizin çok daha kısa sürede çözümü için sesimizin gür, gücümüzün daha hissedilir olması dernek üyelerimizin sayısıyla doğru orantılıdır.
Bu nedenle, paydaşlarımız ve haklı taleplerimizi karşılayacak kişi ve kurumlar üzerinde daha etkili olabilmek ve amacımıza daha kısa sürede ulaşabilmek için üyeliğiniz her zamankinden çok daha büyük bir önem arz etmektedir. Kuşkusuz tarlada iz bırakanın yüzü harmanda gülecektir ve artan üye sayımızla birlikte hedefimize yürüyen değil koşan adımlarla ulaşacağız. Hak arayışı güçle, güç birlikle mümkündür. Ayrıca bilişim çağında olmamız hasebiyle, sosyal medyayı çok etkin bir biçimde kullanmamız gerekmektedir. Bir tivitle her şeyin değiştiğini ve birçok mekanizmanın harekete geçtiğini defalarca gördük, açıklamasında bulundu.Yönetim ve denetim raporlarının okunarak ibra edilmesinin ardından, Genel Kurulda yapılan Yönetim ve denetim kurulu üyeliklerine seçim yapıldı.
Yapılan seçim sonucunda oluşan yönetim kurulu asil üyeliklerine; Cengiz Cebeci, Mustafa Göreli, Saniye Yıldırım, Şifauttin Eroğlu, Abdurrahman Ekici, Veysel Kızmaz, Yener Gül, Feyzullah Tanrıver ve Erkan Altın seçildi.Yedek Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Münif Bedir Bedirbeyoğlu,Dilaver Altınkaya, Savaş Özdemir,İzzet Bulgurcu, Adnan Yüksel, Haydar Demiray,Cezmi Yıldırım, Tahir Çağlıyan ve Osman Saygın seçildiler.
Denetim Kurulu asil üyeliklerine; Muhammed Öztürk, Cafer Sekendur, İsmail Hakkı Uysal, denetim kurulu yedek üyeliklerine ise, Gürbüz Güneş, Murat torun ve Kamil Batuhan seçildi.
Daha sonra yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden Cengiz Cebeci seçildi. Genel sekreterliğe, Saniye Yıldırım, Genel Muhasip(sayman) üyeliğe Feyzullah Tanrıver, başkan yardımcılıklarına Mustafa Göreli, Şifauttin Eroğlu ve Yener Gül seçildiler.
Anahtar Kelime :

Bir Yorum Yazın